Пілястри і капітель для пілястри своїми руками замість лиштви

Оформлення вікна архітектурними елементами – це досить нестандартно, але не так складно, хоч би як здавалося на перший раз. Поточний відеоурок присвячений створенню такого декоративного елемента як капітель пілястри для вікон своїми руками з бетону, а також пілястри з вертикальними фасками і колончастими елементами.

Пілястри на вікна

Про архітектурні елементи

Запропоноване вікно виконано у звичайному будинку в класичному стилі. Але витоки цих архітектурних елементів сягають давнину. Йдеться про доричний ордер, який є оформленням елементів будівель, зведеної за технологією стійково-балкової системи.

Тобто, пілястри для вікон, які використовуються в оформленні віконного отвору, повинні бути опорними стійками. Капітель в цьому випадку більше схожа на карниз, так як не несе і не може нести якесь навантаження.

Незважаючи на те, що функціонал даних елементів не використовується, вони добре виглядають як декоративне оздоблення фасаду. Капітель у разі можна назвати просто архітектурним стволом.

  • Пілястра (pilastro від лат. pilae – “Колонна”, “Стовп”) – це виступ прямокутної форми, що нагадує колону, що має базу і капітелі на відміну від схожої лопатки або лізени. Пілястра завжди має прямокутну форму.
  • Капітель (від пізньолат. Capitellum – головка) – виділена за допомогою пластичних розчинів вінчаюча частина вертикальної опори пілястри або колони, яка передає їй навантаження.

Про особливості розчину бетону пілястри для вікон

Основні якості бетону, що використовується для ліплення, це міцність, еластичність та наявність армуючих волоком. Для цих цілей рекомендується використовувати еластичний клей для плитки Caparol Keramik або армуючу фарбу Caparol Fibrosil як добавку. Декоративні елементи можуть бути виконані із білого цементу з додаванням Fibrosil та пофарбовані прозорим матовим лаком.

Матеріали

  • Caparol Dupagrund – грунтовка глибокого проникнення для покращення зчеплення стіни та барельєфу, на акриловій основі.
  • Caparol Fibrosil – грунтувальна акрилова фарба з мікроволокнами для закладання тріщин.
  • Caparol Permasilan – силіконова фарба для профілактики тріщин.
  • Caparol Keramik und Steinkleber Grau – еластичний клей для плитки, добавка до розчину. Використовується в поєднанні з Capatect Standard Uni Grund (для поверхонь, що сильно випитують) або Capatect Standard Putzgrund 605.