Молдинг для вікон із бетону своїми руками

Якщо ви думаєте, що бачили все, що можуть будівельники і вас це не вразило, пропонуємо вам серію відео з обробки фасадів. У будівельному сленгу це був би молдинг для вікон, виготовлений з бетону своїми руками. Насправді сьогодні розбиратиме, як зробити класичні архітектурні елементи – замок, архівольт, імпост та пілястру у романському стилі. Таке рішення ви можете застосувати при обробці власного будинку.

Замковий камінь в архітектурі

Про архітектурні елементи

Напівкруглі вікна – це данина класиці, вони трохи складні у виготовленні, тому рідко зустрічаються у будівельних проектах. Якщо буде робити молдинг для вікон з бетону своїми руками, то одним з елементів обрамлення буде архівольт.

  • Архівольт (італ. archivolto, лат. arcus volutus — дуга, що обрамляє) – обрамлення напівкруглого отвору, що виділяє його з площини стіни.
  • Імпост – це завершальна частина колони з імітацією полички чи фігурного карниза. У разі імпост завершують пілястру.
  • Замок – у минулому це був замковий камінь або цегла, що замикає вершину склепіння або арку, часто оформляється орнаментом.
  • Пілястра (pilastro від лат. pilae – “Колонна”, “Стовп”) – це виступ прямокутної форми, що нагадує колону, що має базу і капітелі на відміну від схожої лопатки або лізени. Пілястра завжди має прямокутну форму.

У системі оформлення вікна, особливо якщо перераховані елементи виконані з дерева, вони б називалися наличниками. Сучасною мовою – це молдинги для вікон, тому що мається на увазі, що майстер не займається створенням барельєфу, а тільки проводить монтаж.

Особливості нанесення бетонного розчину для молдингу для вікон

На відео показаний повний процес створення бетону своїми руками архітектурних елементів, які виглядають вражаюче. Для цих цілей робиться простий бетонний розчин, але необхідно враховувати, що матеріал крихкий.

Армувати його можна базальтовою фіброю, також доцільно додати Caparol Fibrosil. Йдеться про фарбу, що грунтує, з мікроволокнами, при додаванні її в бетонний розчин вона додасть йому еластичної міцності, в результаті архітектурні елементи не будуть піддаватися розтріскуванню.

Для фарбування віконного оздоблення рекомендуємо спеціальну фасадну фарбу екстра-білого кольору із серії Alpina Expert або Caparol Permasilan (для перекриття дрібних тріщин).

Бетонний розчин можна зробити на основі плиткового клею Caparol, він також додасть обробці еластичної міцності.

Матеріали для молдингу для вікон

Caparol Dupagrund – глибоко проникаюча ґрунтовка на акриловій основі, готова до застосування, водорозбавляється.

Caparol Fibrosil – посилена волокнами акрилова фарба, що заповнює тріщини, найчастіше використовується як ґрунтовка стін у старому фонді.

Caparol Permasilan – преміальна фасадна фарба для перекриття мікротріщин, на силіконовій основі.

Caparol Keramik und Steinkleber Grau – високоеластичний клей для плитки, рекомендується використовувати в поєднанні з грунтовками Capatect Standard Uni Grund (для поверхонь, що сильно випитують) або Capatect Standard Putzgrund 605.

Молдинги для вікон значно поступатимуться декоративним елементам, зробленим з бетону, за міцністю. Тому рекомендуємо скористатися порадою.

Пропонуємо вам до перегляду відео-уроки для арочного та прямокутного вікна відповідно.

Приємного перегляду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.