Цей архітектурний елемент часто використовується у фасадному оформленні для завершення класичних пілястр. У запропонованому прикладі так виконаний кутовий елемент, його можна використовувати для декорування кутів будинку. Капітель пілястри, на відміну від оригінального дорійського ордера в римській архітектурі, у запропонованому прикладі не використовується за призначенням і не переносить навантаження на колону. Тим не менш, вона дуже виграшно виглядає як елемент оформлення.

Про архітектурний елемент

Капітель (від пізньолат. Capitellum – головка) – виділена вінчаюча колону або стовп частина, що передає їй навантаження. Великі розміри капітелі і немов стікаюча форма обумовлена ​​необхідністю розподілу навантаження гіпотетичного верхнього елемента. У разі він не використовується.

Про розчин для капітелі пілястри

Так як бетон є крихким і погано переносить морози, щоб уникнути тріщин рекомендується до використання пластичний плитковий клей Caparol Keramik und Steinkleber Grau або Caparol Fibrosil як добавка з фіброю. Як альтернативу можна використовувати базальтову фібру для надання міцності розчину в застиглому вигляді.

Рекомендовані додаткові матеріали для покриття капітелі пілястри

Вартість такого виробу в Україні, виготовленого з гіпсу становить приблизно 70 доларів у перерахунку на гривні. Ви можете зробити капітель при третині мішка цементу, суттєво скоротивши витрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.