Барельєф із цементу на фасаді будинку

Класичні деталі архітектури нетривіальні та завжди красиві. З їх допомогою можна прикрашати великі порожні місця на стіні, це можуть бути пілястри, розетки, карнизи, декоративні елементи. Але ми вам пропонуємо поекспериментувати та зробити барельєф із цементу на фасаді будинку. Він робиться аналогічно до тих рішень, які ми звикли бачити в інтер’єрі. Ви також можете зробити барельєф з цементу, наприклад, у вітальні, передпокої або сауні. Пропонуємо вам гарний флористичний дизайн для цього.

Барельєф із цементу

Барельєф як елемент класичної архітектури

Цей декоративний елемент є спадщиною стародавньої скульптури. Він відтворювався на стіні, коли потрібно відповідне оформлення. Воно у багатьох випадках було присвячено релігійним сюжетам, відповідно, вони відтворювалися з максимальною деталізацією. Так народилося реалістичне художнє мистецтво та скульптура.
Об’єктами художників для копіювання ставали рослини, так з’явилися флористичні сюжети, що так само наповнювали зображення прихованим змістом. На барельєфах зображалися люди, але йшлося про давньогрецьких богів, які часто використовувалися створення сюжетної основи для декору будівлі.

Відмінністю барельєфа від скульптури було усічене площиною стіни об’ємне зображення. Вони створювалися переважно шляхом лиття з гіпсу або ж висікалися з мармуру. Для цього використовувалися відносно м’які породи, оскільки майстри працювали ручним інструментом. Але мармур забезпечував необхідний захист скульптур від згубного впливу природного середовища.

Сучасні барельєфи

Об’ємні «малюнки» є логічним продовженням класичних елементів декору – карнизів, пілястр, капітелей, колон, розеток. Барельєфи можуть прикрашати ніші або стати своєрідним носієм для світильника. Запропонований варіант – це барельєф із цементу, який можна зробити на фасаді будівлі та всередині приміщення.
В обох випадках флористичні елементи можуть містити світлодіоди. Недоліком такого декору є той факт, що якщо вбудована електромережа вийде з ладу, ліпнину доведеться переробляти.

Матеріали, що використовуються

Рекомендуємо для ліплення барельєфу використати спеціальну пластичну масу. Якщо ви будете робити настінну скульптуру на фасаді будинку, то вам знадобиться клей для плитки Caparol Keramik-und Steinkleber Grau. Це розчин, що клеїть, з полімерними пластифікаторами, що дозволяє приклеювати кахель навіть на плитку.