Художнє різьблення – капітель пілону з цементу

Чи можна зробити дорогий класичний декор, не використовуючи дорогих молдінгів? Звичайно, можна, художнє різьблення може бути виконане по бетону. Пропонуємо вам ознайомитися з майстер-класом, як зробити з цементу капітель пілона. Йдеться про квадратну колону. Ми давали аналогічне рішення, але у минулому відео було показано, як зробити капітель для пілястри. Запропонований варіант підійде для фасадного декору і колон, що окремо стоять.

Що важливо враховувати перед початком робіт

Роботи з художнього різьблення із цементу, звичайно, вимагають навичок. Але навчитися можна на окремих зразках або повторити урок кілька разів, поки не вийде бажане. Цемент легко демонтується та утилізується, а вартість навчання буде цілком під силу. Запропонований урок хороший тим, що на ньому детально показані процеси різьблення цементу, формування конструкції та кінцевий результат, який не може не захоплювати.

Цей майстер знає свою справу, але з його допомогою навчитися художньому різьбленню по капітелі пілона може кожен.

Капітель пилону

Трохи про архітектуру

Варто зазначити, що така яскрава різьблена капітель характерна для коринфського ордера, колони, характерної для стародавніх будов, де цей елемент виконував функції несучої конструкції у складі колонади. Римський і грецький ордери більш стримані та, завдяки цьому, елегантні та універсальні у використанні. Тим не менш, капітель коринфського ордера може бути широко застосовано для декоративного оздоблення сучасних будівель. Вони особливо сподобаються власникам, які обирають художньо-декоративний підхід у облицювання.

Які матеріали рекомендуються для різання капітелі

Як і в інших уроках йдеться про пластичний цементний розчин з додаванням клею на вибраній основі. Це може бути готовий мінеральний склад з полімерними пластифікаторами Caparol Keramik- und Steinkleber Grau. Ця суміш гарантує високу адгезію. Крім цього, тонкі різьблені елементи капітелі, виконані на основі цементу з додаванням пластифікатора будуть краще триматися тривалий час. Як альтернативу можна використовувати цементну суміш з додаванням базальтової фібри. Однак можна відчувати складності в процесі різання бетону через високу міцність базальту.