Квадратна колона з бетону – декоруємо пілони з бетону

У цій публікації ми пропонуємо вам відео де детально показано, як робиться красива колона з бетону своїми руками. Мовою архітекторів йдеться про декорування пілону бетоном. Колони використовуються зазвичай для підтримки покрівельних конструкцій, цей приклад не є винятком. Його призначення – це утримання навісу над ганком. Таку колону ви зможете зробити у себе вдома лише з бетону своїми руками.

Крім цього, рекомендуємо цей варіант колон можна використовувати для підтримки покрівельних перекриттів у вітальні великої площі, а також у басейнах, терасах ресторанів та інших будівель.

Про архітектурний елемент колони

Йдеться про так званий архітектурний ордер, який також відомий як доричний карниз (німецький варіант назви) або гейсон – грецький термін. В архітектурі відомо кілька ордерів. Серед них особливо виділяється доричний. Марк Вітрувій Полліон у своїх трактатах «Десять книг про архітектуру» описував доричний ордер як суворий і асоціював його з чоловічою фігурою, що утримує покрівлю.

Італійський архітектор епохи Відродження у своєму трактаті «Правило п’яти ордерів архітектури», виданому в 1562 році, писав про п’ять давньоримських ордерів: тосканському, римсько-доричному, римсько-іонічному, коринфському та композитному. Коринфський ордер складніший за будовою та виконанням, має безліч декоративних елементів, які не притаманні першим ордерам.

Будова ордера досить складна, у ньому визначається майже десяток додаткових архітектурних елементів. Але спрощено його можна охарактеризувати як колону, що складається з трьох частин: п’єдесталу або основи, самої колони та антаблемента, це у сучасному розумінні перекриття з певним оформленням. Вінчає середню частину, тобто саму колону, капітель. Вона може бути виконана з різним ступенем художності, але за основними елементами розрізняють грецький та римський доричний ордер.

Стовп квадратного перерізу називають пілоном, а пілон спрощеної форми – пілястрою.

Важливо дотримуватись і пропорції. Весь ордер становить 19 частин, де 4 частини займає п’єдестал, 12 частин – колона та 3 частини – антаблемент:

  1. П’єдестал, у свою чергу, складається з цоколя, стільця та карнизу п’єдесталу.
  2. Колона складається з бази (відсутня в класичній доричній колоні), стовбура (фусту) та капітелі.
  3. Антаблемент складається у свою чергу з архітраву, фризу та карнизу.

Так як колони частіше використовуються для декоративного оздоблення, їх конструкція може бути змінена. Але якщо ви плануєте робити їх і використовувати за призначенням, рекомендуємо саме таку конструкцію, яка добре витримуватиме навантаження.

Матеріали для декорування пілону

Зробити пілон набагато простіше, ніж класичний архітектурний ордер. Набагато легше зробити декор. Саме такий спрощений варіант колони показано в уроці обробки.

Для зручності та міцності з матеріалів рекомендуємо пластичний клей для плитки Caparol Keramik und Steinkleber Grau. Зробити пластичну масу з бетону можна при додаванні фарби алкіду, клею ПВА або з флізеліну. Щоб бути впевненими в результаті, для обробки ми пропонуємо використовувати ґрунт Caparol Fibrosil та силіконову фарбу Caparol Permasilan на силіконовій основі або Alpina Expert Fassadenweiss на водно-дисперсійній основі.

Оздоблення пілону можна виконати з білого цементу з додаванням Caparol Fibrosil для подальшого оздоблення декоративними штукатурками або використовувати для цих цілей звичайну штукатурку з покриттям глянцевим лаком на основі полістиролу українського бренду Silic «Рідкий пластик». В цьому випадку ви отримаєте ефект полірованого каменю.

Будь-який варіант стане гідним декором для будинку або будівлі в класичному стилі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.