Відео та рекомендації, як викласти кручену колону

Витие колони – це цікавий архітектурний елемент, який може використовуватися в дизайні фасаду, в інтер’єрі чи садовому декорі. Сьогодні ми вам покажемо, як викласти кручену колону з ординарної цегли. Її форма ідеальна, тому вимагатиме лише оштукатурювання. Ви можете викласти так опори невеликого паркану в саду, зробити колони в сауні або басейні або на терасі. Це справді красиво, елегантно і досить просто.

Як викласти кручену колону

Які матеріали потрібні для кладки крученої колони

Для цих цілей використовується цегла, арматура, цементний розчин та підготовлений інструмент. Зверніть увагу, що геометрія колони така, що на неї діє безліч атмосферних сил, тому рекомендуємо її робити з армуючим стрижнем. Це допоможе надати міцності конструкції. Також враховуйте, що така колона може нести досить велике навантаження, тому краще використовувати міцний цементний розчин з гідрофобним пластифікатором. Якщо потрібна опора для секційного паркану, рекомендуємо її пов’язувати з металевим стрижнем, так конструкція буде надійнішою та міцнішою.

Віта цегляна колона

Як викласти кручену колону – потрібна форма для кладки

Щоб спростити кладку крученої колони, потрібно зробити спеціальну форму. Принцип виготовлення досить простий:

  • нижня основа відіграє роль напрямної та має накладатися на попередній ряд цегли;
  • поверх напрямної робиться шаблон для кладки наступного шару цегли з кутовим зсувом.

Так ви можете викласти колону будь-якої висоти. Враховуйте висоту конструкції та при необхідності збільште її діаметр, це додасть міцності та надійності будівельної конструкції.

Віта колона може мати кубічну або циліндричну базу, в цьому випадку її можна доповнити різними декоративними елементами, виконаними з цементу.

Виті колони на терасі шале

Відео: як викласти кручену колону

На відео ви можете подивитися приклад, як майстер робить кладку крученої колони з червоної цегли. Трохи вдосконаливши шаблон, ви можете викласти такий стовп їхньої облицювальної цеглини з чистим швом. Цей будівельний процес досить простий, тому виконується швидко та без напруги. Невеликі стовпчики може викласти жінка своїми руками. Бажаємо удачі у будівельній творчості!