Яким має бути декоративне оздоблення фасаду? Наш варіант – з пілястрами!

У період кризи завжди виникає питання, яке декоративне оздоблення фасаду буде найвигіднішим. Ми вам пропонуємо зробити облицювання та декор у класичному стилі, використовуючи в оформленні пілястри, вирізані із цементу.

Структура пілястри у класичній архітектурі

Пілястри – це вертикальні виступи на фасаді будівлі, що імітують колону, але найчастіше вони імітують пілон, який відрізняється від колони саме квадратною формою. Пілястра має такі ж декоративні елементи, як колона, які раніше робилися з функціональним змістом. За структурою вона може бути поділена на окремі складові: нижню базу, тіло пілястри та капітель.

Пілястри на фасаді

База може бути різної висоти, стилістика виконання залежатиме від типу ордера, так у стародавній архітектурі називали функціональні колони, що підтримували масивну покрівлю. Але при досить високій базі в її оформленні часто використовувалися розетки, що означає трояндочка. Подібний майстер-клас ми вже розміщували у своєму блозі. Капітель може бути зроблений більш складним або простим. На цю тему також плануються майстер-класи.

Які матеріали потрібні для виготовлення пілястри

Для виконання пілястри потрібно пластичний цементний розчин. Зазвичай використовується традиційна суміш з додаванням присадки, що клеїть. Рецепт клею для плитки ми публікували в одній із статей “Як зробити клей для плитки”.

Але безпрограшним варіантом із високим ступенем міцності стане суміш Caparol Keramik- und Steinkleber Grau. Вона зроблена на мінеральній основі з додаванням полімерних пластифікаторів. Тобто при замішуванні ви отримаєте пластичний розчин, який при застиганні матиме властивість каменю і пластику.

У поєднанні з клеючою мінеральною сумішшю можна використовувати будь-який тип ЛКМ виробництва брендів Caparol та Alpina. Пілястри можна виконати в інтер’єрі, тоді для її покриття добре підійде венеціанська штукатурка із серії Capadecor. Ми можемо запропонувати й інше художнє оздоблення під натуральний камінь.

Майстер-клас: декоративне оздоблення фасаду пілястрами

Використовуйте цей майстер-клас для виконання дешевої штукатурки з цементного розчину, але таке декоративне оздоблення фасаду виглядатиме дуже дорого та вражаюче.

Пілястри часто використовуються в оформленні при вході в будинок або будинок. Їх застосовують для візуального «підняття» будови над землею у міжвіконному просторі. Капітель може виконувати реальну функцію підтримки покрівельної конструкції.