Декоративна розетка з бетону своїми руками

Вам може знадобитися декоративна розетка з бетону для оздоблення фасаду будинку, влаштування гарного садового джерела або для декору місця кріплення люстри в класичному стилі. Пропонуємо вам майстер-клас досить простого у виконанні, але гарного елементу фасадного декору. Традиційно для цих цілей підійде мінеральний склад Caparol Keramik- und Steinkleber Grau, який при винятковій пластичності ще й забезпечить тривалий запас міцності декору без додаткових присадок у вигляді базальтової фібри і подібного.

Межконна декоративна розетка

За відсутності рекомендованого матеріалу, використовуйте клей для плитки будь-якого виробника, можна приготувати клеючу суміш своїми руками.

Декоративна розетка на фасаді над вікнами

 

На що важливо звернути увагу

Якщо з технічними характеристиками розчину більш-менш зрозуміло, то особливу увагу потрібно звернути на положення такої розетки. Вони розміщуються як декоративні елементи на фасаді будівлі в міжвіконному просторі, а також для імітації круглого вентиляційного вікна. Розетки розміщують над вікнами, щоб прикрасити простір великим міжповерховим отвором.

Фасадна розетка у декорі будівлі

Розетка в перекладі позначає “розочку”, такі мотиви використовувалися в стародавній архітектурі в Стародавньому Єгипті, Месопотамії, Персії, Індії та Китаю, тому добре виглядають на монументальних спорудах. При цьому їх можна використовувати для декору, як малоповерхових будинків, так і в приватному будівництві.

При використанні класичного декору в оформленні фасадів будинків завжди важливо знати міру, тому варто використовувати розетку лише у традиційному виконанні. Між вікон, там же можна розмістити гачки для підвісних квіткових вазонів, а також над вікнами та під ними за наявності достатнього простору. Розетки добре поєднуються з вертикальними та горизонтальними карнизами з бетону.

Фасадна розетка у дизайні вікна

Якщо ви виконуєте розетку на утеплювачі, зверніть увагу на його міцність. Найкраще, щоб це був XPS.

Починайте з простого

При спробі виготовити складний декор із цементно-піщаної суміші часто чекає невдача. З цієї причини майстрам-початківцям ми рекомендуємо простий покроковий майстер-клас, а при вдалому результаті ви можете виконати високохудожню декоративну розетку з бетону.