Найкращі ґрунтовки – чому варто обирати продукцію Caparol. Короткий каталог продукції.

Бренд Caparol добре відомий у Європі, в Україні має власний завод, але споживачі під час підбору ЛФМ частіше обирають доступніші пропозиції на ринку. У цій публікації ми хочемо розкрити, чому все- ж таки фірмові грунти Капарол краще, ніж запропоновані на ринку. Кращі грунтовки, як багато хто вважає, це поняття відносне. На каналах майстрів можна побачити рецептуру самоприготовленних сумішей на основі чистих високоякісних дисперсій. Саме такий шар грунтовки дозволяє зробити стяжку за допомогою саморозтікаючих сумішей або виконати декоративну штукатурку з першого разу.

Майстри підкреслюють, що грунтовки багатьох виробників не відповідають очікуванням і не мають яскраво-заявлених описаних якостей. Найкращими з їхньої погляд є склади з урахуванням якісних дисперсій. Грунти Caparol виготовлені переважно з дисперсій та смол, за винятком силікатних ґрунтовок, і мають певні властивості для тих чи інших робіт. Іншими словами, купуючи продукцію цього виробника, не треба побоюватися, що вона не буде такою, як очікується.

Що таке дисперсія і з чим її їдять?

У хімії дисперсія розуміється як суміш двох речовин, що не вступають одна з одною в хімічну реакцію. При цьому це однорідна в’язка рідина. Очікується, що отримати такий продукт можна за наявності технології.

Перша у світі акрилова дисперсія була розроблена компанією Caparol. Саме вона лягла в основу найпопулярнішої в Європі фарби Альпійська біла. Вона складалася зі складних ефірів етиленкарбонової кислоти з додаванням стабілізаторів та емульгаторів. Спочатку водна емульсія була запропонована художникам для змішування фарб, потім вже дисперсія стала частиною фірмових ЛФМ Caparol.

  Загалом назва бренду і пов’язана з першою винайденою в 1928 році водною емульсією на основі казеїну (Casein), парафіну (Paraffin) та оліфи, яка тоді називалася китайською деревною олією (Oleum). Фарба для художників отримала назву Caparol, назва являє собою абревіатуру з перших букв використаної для виготовлення сировини. У 1936 році замість олії вперше була використана акрилова дисперсія. Запропонована технологія виробництва пасти Caparol без олії («Caparol-Paste-Olfrei») є основою сучасної технології дисперсійних фарб та ґрунтовок.  

Особливістю фарби на основі дисперсії є яскравий колір, гарна покриваність та блиск. Ці лакофарбові продукти є безпечними, водорозчинними, мають незначний запах.

Саме фірмові дисперсії Caparol якісно відрізняють будь-яку оздоблювальну продукцію цього бренду. Грунтовки можуть забезпечувати шар грунтовки з очікуваними характеристиками. Зараз дисперсії виробляють із смол, дисперсій та синтетичних чи органічних добавок, якості залежатимуть від вихідних характеристик складових.

Які властивості повинні мати грунтовки?

Поліпшення адгезії

Грунтовки представлені на ринку великим асортиментом. Однією з основних властивостей є підвищення адгезії основи, ця якість допомагає «з’єднатися» двом окремим шарам оздоблення. Адгезійна ґрунтовка є проникаючою та дифузною. Залежно від вихідної речовини, ці властивості можуть краще проявлятися на одних поверхнях і гірше на інших.

Зміцнення основи

Разом з адгезією затребуваною властивістю є зміцнення основи. Це стосується штукатурок, що погано схопилися, і старих мінеральних поверхонь, що обсипаються. Грунтовка дозволяє домогтися зчеплення основи та об’єднати її з наступним шаром обробки. Особливо цінуються фізичні властивості окреміння та дифузії верств.

Зазвичай проникаюча сила ґрунтовки становить не менше 10 см, що забезпечує максимальне зчеплення з підкладкою.

Вирівнювання поглинаючої здатності

Окрім зміцнення основи вдається не тільки позбутися від ефекту, що осипається, але й домогтися вирівнювання поглинаючих здібностей. Відповідно, рівного шару фарби. Раніше цієї властивості домагалися з додаванням вапна, яєць, олійної основи. Саме рівномірна і невелика поглинаюча здатність гарантує рівномірне нанесення фарби та збереження її колірного тону.

Ізолюючі характеристики

Всмоктування підкладки можна звести майже до нуля за допомогою спеціальних ізолюючих складів. Насамперед, вони захищають покриття від вологи, що важливо для фасадного оздоблення. Крім того, деякі ґрунти дозволяють покрити або розчинити плями забруднень, не знімаючи пошкоджений шар штукатурки.

Боротьба з тріщинами

Деякі грунтовки Caparol є заповнюючими тріщини та вибоїни. У цій сфері продуктів варто розрізняти фарби-грунти, що заповнюють тріщини, і продукти на латексній або силіконовій основі, що утворюють еластичний шар грунтовки, що перешкоджає утворенню тріщин. І ті, й інші запропоновані Caparol.

Крім усього, багато майстрів добре знають, що зробити ідеальний фасад на старому штукатурному шарі практично неможливо. Не завжди бюджет передбачає можливість повного відновлення фасаду, та це й не потрібно. Caparol для цих випадків пропонує грунтовки по основах, що обсипаються, з залишками фарби, а також грунт, що наноситься перед фарбуванням з вирівнюючим оптичним ефектом.

Антисептичні характеристики грунтовок

Дуже часто доводиться стикатися з ураженням стін пліснявою, водоростями та грибками. Це не лише некрасиво, а й шкодить будівлі та людині. На відміну від інших продуктів, мікробіоцидні грунтовки Caparol є «лікувальними», а не просто профілактичними.

Санітарна безпека та висоли

Коли ж споживачі не вірять новим технологіям і використовують вапно через його антисептичні характеристики, на стінах неодмінно з’являються висоли. З цієї причини мікробіоцидну ґрунтовку потрібно замінити ґрунтом проти вапняних висолів, щоб уникнути псування зовнішнього вигляду стін уже наступного сезону.

Споживчі характеристики грунтовок на ринку

Перелічити всі властивості ґрунтовок краще у поєднанні з самими продуктами. Ознайомитися з коротким каталогом засобів для ґрунтовки бренду Caparol можна нижче в таблиці.

До затребуваних споживчих властивостей якісних ґрунтовок належать:

  • висока адгезія;
  • зміцнення основи;
  • зносостійкість;
  • паропроникність;
  • вологостійкість;
  • антисептичні якості;
  • підвищення адгезивних властивостей певних матеріалів, наприклад, бетону або пінобетону;
  • вирівнювання поглинання;
  • зміст кварцу для підвищення зчеплення;
  • заповнення порожнеч і тріщин;
  • антикорозійні характеристики для залізобетону.

До важливих характеристик ґрунтовок відноситься час висихання, щільність, витрата кошти на 1 кв. м, покриваність, коефіцієнт дифузії, вологостійкість та інші. За багатьма параметрами ґрунтовки Caparol є найкращими, що забезпечують відмінний результат ремонту без особливих зусиль.

Асортимент ґрунтовок Caparol. Короткий каталог

Порівняння з іншими продуктами ґрунтовки Капарол мають більш виражені адгезивні та гідрофобні властивості. Використовується у випадку, коли потрібно досягти 100% результату при зміцненні поверхні та підвищення адгезії мінеральної основи.

У середньому, витрата ґрунтовки на 1 кв. метр трохи більше 150-300 грамів. Всі наведені суміші є водорозбавлюваними, тому після тесту можна використовувати грунти, розведені до потрібної консистенції.

Водорозчинні без розчинників
OptiGrund E.L.F. Універсальна акрилова ґрунтовка для внутрішніх та зовнішніх робіт на основі сполучного Силакрилу SylaCryl (2004), що водовідштовхує, відповідає екологічному стандарту E.L.F. Застосовується для ґрунтування бетону, гіпсокартону, штукатурок, що вбирають, і глибокопористих поверхонь. Рекомендується перед фарбуванням силіконовими фарбами, а також дисперсійними, полімерними та кремнійорганічними складами. Використовується для безповітряного фарбування фасадів.
Capasol LF Konzentrat Застосовується для ґрунтування підлог під саморозтікаючі суміші, а також покриття несучих конструкцій без обробки – цегли, бетону, каменю та штукатурок. Утворюється надійний адгезійний шар.
Capasol LF Універсальна грунтовка для штукатурок, пористого бетону і силікатної цегли. При ґрунтуванні досягається вирівнювання поглинаючої здатності та покращення зчеплення.
Caparol FungiGrund Мікробіоцидна ґрунтовка глибокого проникнення для лікування грибкового ураження мінеральних поверхонь.
Sylitol 111 Konzentrat Водовідштовхувальна ґрунтовка для серії оздоблювальних матеріалів Sylitol (1976) на силікатній основі.
Capaplex Дисперсійна ґрунтовка (1953) для покриття глянсових поверхонь. Рекомендується для пінобетону.
Sylitol NQG Konzentrat Удосконалена силікатна ґрунтовка для серії нових оздоблювальних матеріалів NQG.
Capatect UniGrund Грунтовка для системи теплоізоляції Capatect.
SilikatGrund Силикатна грунтовка для реновації стін, що обсипаються.
OptiSilan TiefGrund Силіконова грунтовка ультраглибокого проникнення, для гладких поверхонь, гіпсу, бетону та кам’яної кладки.
Водорозчинні ґрунтовки на основі розчинника
Dupa-grund Застосовується для зміцнення основ, що обсипаються.
Caparol Tiefgrund TB Для гладких поверхонь та покриття за лакофарбовими глянцевими фарбами.
AmphiSilan Putzfestiger Для гіпсу та старих поверхонь зі змитими фарбами.
Dupa-Putzfestiger Для старого лакофарбового покриття. Застосовується в теплоізоляційних системах, на відміну від інших продуктів на основі розчинників.
Водорозчинні пігментовані фарби-грунти
CapaGrund Universal Водовідштовхувальна ґрунтовка, лугостійка, для профілактики вапняних висолів.
SamtGrund E.L.F. Латексна грунтовка для гіпсових штукатурок та гладких основ відноситься до високоекологічного стандарту E.L.F.
Caparol Haftgrund Крувальне покриття, що забезпечує ідеальне фарбування стін незалежно від кваліфікації майстра.
Capatect Putzgrund 610 Адгезійна ґрунтовка для створення шорсткого шару на несучих стінах.
Caparol Putzgrund Негорюча адгезійна ґрунтовка для створення шорсткого шару на несучих стінах.
AmphiSilan Grundierfarbe Грунтовка для професійного фарбування будівель і споруд.
Sylitol-Minera Кварц-грунт, що затягує тріщини та профілактує їх появу, використовується перед нанесенням художніх покриттів.
Capatect Putzgrund 605 Слабозаймиста ґрунтовка, стійка до УФ-випромінювання, серії Capatect Putzgrund.
HaftGrund EG Фарба-грунт для гладких основ перед фарбуванням та обклеюванням шпалерами. Підходить для новачків.
Minera Universal Структурна штукатурка, що затягує тріщини для фарбування та розпису.
Протигрибкова ґрунтовка з розчинниками
Capatox Ефективна мікробіоцидна ґрунтовка.
Грунтувальні пігментовані фарби на основі розчинника
Dupa-Haftgrund Грунтувальна фарба для підвищення адгезії старих покриттів ЛФМ.
Ізолюючі грунтовки
AquaSperrgrund fein Інтер’єрна вологостійка ґрунтовка з ізоляційними якостями, що захищає стіни від сажі, кіптяви та диму, лугостійка.
Caparol Filtergrund grob Грунтовка ізоляційна, що маскує та розчиняє складні забруднення сажі, диму та жиру на стінах.

В якості висновку

При виборі ґрунту варто звертати увагу на серію, наприклад:

  • E.L.F. – це високоекологічний стандарт ЛФМ, які можуть бути використані в дитячих та фарбуванні фасадів;
  • Capatect – це серія теплоізоляції стін та продукти, рекомендовані для цього;
  • AmphiSilan – це серія для професійних робіт.

Найважливішою якістю ґрунтовок Капарол є відповідність заявлених характеристик очікуваним якостям ґрунтувального шару. Якщо ви робите ремонт самостійно і без будь-якого досвіду, використання ґрунтів Caparol забезпечити ідеальне зчеплення з основою та інші якості, що покращують якість ремонту при зниженні трудомісткості. Інтер’єрне та фасадне оздоблення цієї фірми може експлуатуватися до 30 років.

Цей запис був розміщений у$ s і позначений тегом$ s.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukУкраїнська
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.