Ефект полірованого каменю за допомогою декоративної шпаклівки

Можна зустріти безліч варіантів обробки інтер’єру та акцентних стін за допомогою декоративних та класичних штукатурок. Одним з найпопулярніших варіантів є імітація або ефект полірованого каменю. Його можна досягти різними способами. Наприклад, нанести на стартову штукатурку Ротбанд поліуретанове покриття, використовувати лазурі для акценту на техніці карти світу. Але найпопулярнішим варіантом обробки залишається венеціанська штукатурка для імітації мармуру.

Сьогодні ми вам запропонуємо альтернативу та розповімо, як зробити ефект полірованого каменю за допомогою декоративної штукатурки Capadecor Marmorino Romantico. За назвою стає зрозумілим, що це реалізується за допомогою мармурового піску у складі. Сама штукатурка зроблена на основі силіконової смоли, тобто чудово протистоїть тріщинам.

Цей ефект допоможе зробити не лише акцентні стіни. Використовуйте його в цілому для обробки інтер’єру, щоб отримати багате оформлення.

Важливі фізико-хімічні характеристики

Це декоративна натурально біла дрібнозерниста мінеральна шпаклювальна маса для високоякісних технік шпаклювання всередині приміщень.

Дозволяє створювати фактурну імітацію каменю: марморин, гротто, травертин та інші.Тонується в масі колорантом вручну або в Caparol Center на машині. Може покриватися дисперсійними, латексними фарбами, акриловими лаками, лазурями та воском з асортименту виробника.

Важливо: не перемішувати перед використанням, якщо це зроблено – суттево знижена клейкість, слід залишити фарбу на 2 дні для відновлення консистенції.

Шпаклювальна маса наноситься венеціанською кельмою на попередньо підготовлену поверхню тонким шаром, в 1-2 шари нанесення.

Потрібне грунтування поверхні Capadecor Haftgrund.

Основні характеристики:

 • Фасування – 7 кг, 14 кг.
 • Час висихання до 60 хв.
 • Проведення робіт – 1-2 дні.
 • Витрати – 800 грам и 500 грам на кв.м в один шар.
 • Ступінь глянцу – матова, шовковисто-глянцева.
 • На силіконовій основі.
 • Тонується вручну 10% CaparolColor або AVA – Amphibolin Vollton-und Abtönfarben.
 • Тонується машинним способом у системi ColorExpress.

Випускається у двох варіантах:

Як зробити ефект полірованого каменю шпаклівкою Capadecor Marmorino Romantico

Єфект полірованого каменю з Capadecor Marmorino Romantico

Для яких цілей можна використати Capadecor Marmorino Romantico

Використовуйте Capadecor Marmorino Romantico для імітації полірованого каменю:

 • у вітальні;
 • у передпокоях;
 • у спальні з історичним оздобленням у спокійних тонах;
 • для акцентних стін печей та камінів, поєднуючи запропоновану техніку та колорування поверхні під зріз каменю.

Властивості Capadecor Marmorino Romantico

Штукатурка виготовлена ​​на силіконовій основі із додаванням борошна мармуру. Завдяки чому при розгладжуванні поверхні виходить гладка фактура, що нагадує зріз каменю середнього шліфування.

Marmorino Romantico

Як наноситься Capadecor Marmorino Romantico

Особливості

Зверніть увагу, що Capadecor Marmorino Romantico відрізняється складом. У нашому уроці наноситься Capadecor Marmorino Romantico V як стартовий шар та Capadecor Marmorino Romantico II для фінішного покриття.

Штукатурка Capadecor Marmorino Romantico наноситься на заздалегідь підготовлену рівну поверхню. Вона відноситься до категорії фінішних покриттів з високою адгезією і дозволяє досягти гідрофобності та профілактики розтріскування стін протягом усього терміну експлуатації.

Тому наші фахівці її рекомендують для обробки квартир у старому фонді. При цьому немає необхідності використання гіпсокартону.

Використовуйте малярську стрічку для захисту деталей інтер’єру.

Грунтовка стін

Підкладка повинна бути рівною та злегка відшліфованою, для покриття перед нанесенням декоративного шару використовується дисперсійний грунт – ремінералізована адгезійна ґрунтовка Caparol HalfGrund EG. Для рівномірного та економного нанесення крім лотка, валика використовуйте сітку у вигляді сот для зняття зайвого розчину грунту.

Перший декоративний шар – Capadecor Marmorino Romantico V

Матеріал повинен бути забарвлений в потрібний колір. Це можна зробити у Caparol Center або самостійно. Використовуйте фірмові барвники для гарантованого ефекту.

Застосовуйте шпатель для забору суміші з коробки та металеву венеціанську кельму.

Наносьте матеріал завтовшки 1-1,5 мм, розгладжуючи його хвилями, як це робить майстер відео виробника.

Підсушування шару займає 12 годин.

Витрата – 800 г/м2.

Другий декоративний шар – Capadecor Marmorino Romantico II

Матеріал може бути попередньо колорований в інший колір – в тон або вибраний контрастний відтінок.

Наноситься хвилями, як це робить майстер відео виробника.

Витрата – 500 г/м2.

Покриття та додатковий захист – Caparol Washdispersion

Рекомендований продукт дозволяє експлуатувати у вологих приміщеннях. Отримане покриття легко миється та стійке до дрібних механічних пошкоджень.

Наноситься віск Caparol Washdispersion венеціанським шпателем хвилями, як штукатурка.

У важкодоступних місцях – губкою.

Якщо ви не можете купити Caparol Washdispersion, використовуйте марсельський віск чи венеціанську штукатурку. Також для фінішного покриття підійде блакиття Capadecor ArteLasur. Її можна наносити шпателем із «сорочкою» (як показано у відеоуроці), щоб створити гарний контраст матового та глянсового ефекту на стінах.

Для детального навчання дивіться майстер-класи.

Висновок

Декоративна еластична маса Capadecor Marmorino Romantico кольорується в масі і відрізняється різною фракцією мармурового борошна, що входить до складу. Вона має чудові експлуатаційні показники. З її допомогою можна створювати цікаві покриття, включаючи обробку в техніці «карта світу» з блискучою поверхнею. Ви можете зробити ефект зрізу каменю на акцентних стінах та імітацію мармуру різної складності.

Capadecor Marmorino Romantico у поєднанні з Capadecor ArteLasur є гідною альтернативою будь-якій венеціанській штукатурці. Плюсом цих матеріалів вважається менша ціна і тонування в масі, тобто можна обійтися без фарби для покриття. Відповідно, з Capadecor можна навіть трохи заощаджувати.