Як зробити клей для плитки своїми руками
У багатьох випадках потрібна пластична, гідрофобна маса на основі цементу для створення художніх деталей. Для цього ми вирішили опублікувати, як можна за відсутності бюджету заощадити на матеріалах, і чому вони все ж таки поступатимуться клею для плитки Caparol. Наші майстри розповідають вам, як зробити клей для плитки своїми руками із доступних будівельних матеріалів.
Клей для плитки є клеючою мінеральною сумішшю для приготування розчину. Зазвичай її використовують для укладання керамічної плитки, але застосовують для нанесення декоративної маси. Рекомендуємо цю клеючу суміш використовувати для обробки фасадів та формування класичних декорацій: пілонів, пілястр, карнизів та іншого.
Відповідь на питання, як зробити клей для плитки, досить проста, потрібно в цементний розчин додати клей або фарбу для надання їй пластичності. У найпростішому випадку це може бути клей ПВА, флізеліновий або шпалерний клей КМЦ, силікатний клей «Рідке скло» для надання гідрофобних характеристик або рідкий пластик на основі полістиролу.
Як зробити клей для плитки: найпоширеніший рецепт
Для розчину знадобиться цемент марок М-400 або М-500, пісок, вибраний пластифікатор обсягом 5-10% від готової цементної суміші. Це робиться в наступних пропорціях: цементний розчин на основі піску та цементу 1:3 або 1:4 залежно від марки. У приготовлену пластичну масу додають розчин клею, який готоють у відсотковому співвідношенні 2:1, тобто одна частина клею на дві частини води. Зазвичай пластифікатор додають невеликими порціями, перемішуючи.
Таким же чином готують клейову суміш на основі КМЦ, флізелінового клею та інших пластифікаторів. Об’єм основи, що клеїть, можна збільшити до отримання необхідної робочої в’язкості. Зважайте на те, що вибір пластифікатора здійснюється на основі пошуку необхідних характеристик.
Пластичний клеючий розчин для оштукатурювання поверхонь
Для отримання кращої адгезії, в’язкості та пластичності у штукатурний розчин, приготовлений у пропорціях, як зазначено вище, можна додати господарське мило або миючий засіб. Зазвичай 50-100 г на 10 кг готового розчину (1 цебро). В даному випадку збільшувати обсяг ПАР не рекомендується, це призведе до появи висолів після полімеризації розчину.
Добавки для цементного розчину
При приготуванні розчину можна надати відповідних властивостей. Наприклад, для термостійкості можна додати спеціальну жаростійку мастику MasterTherm або замінити її сумішшю солі та попелу – це суміш печі, що не розтріскується після нагрівання.
Також у приготуванні популярні такі добавки:
- суперпластифікатор С3 – протиморозна добавка, що використовується також для швидкого застигання суміші у теплу пору року;
- суперпластифікатор Д5 – для вологих приміщень та оздоблення фундаментів, на його основі готують гідробетон для басейнів;
- дибутилфталат – полімер, що надає розчину властивості пластику;
- смоляна добавка ДЕГ1 – прискорює висихання, крім розтріскування.
Насамкінець відзначимо, як перевіряти в’язкість розчину. Нанесіть його на зворотний бік кахлю та спробуйте рухати по підлозі. Якщо плитка вільно рухається, розчин готовий до використання. Тепер ви знаєте, чим замінити фірмову мінеральну суміш та як зробити клей для плитки.
Caparol Keramik- und Steinkleber Grau
Капарол випускає лише один вид клею для плитки Caparol Keramik- und Steinkleber Grau. Це мінеральна суміш на основі цементу та полімерних добавок, що дозволяє забезпечити максимальну адгезію та надійно класти кахель навіть на гладку плитку. Крім цього, суміш має гідрофобні характеристики, тому рекомендується для обробки фундаментів.
Така суміш не розтріскається, міцно утримуватиме декоративну конструкцію на стіні. Для надання ефекту достатньо покрити деталь оздоблення силіконовою фарбою.