Секрети майстрів – як зробити декоративну фарбу для стін

Будь-яка декоративна штукатурка, якщо вона не тонована в масі, вимагає лакофарбового покриття. ЛФМ представлені в нашому інтернет-магазині у широкому асортименті, але, можливо, вам захочеться заощадити та спробувати приготувати склад самостійно. Наші спеціалісти вирішили розкрити секрет, як зробити декоративну фарбу. За одним розберемося у складі та відмінності один від одного подібних продуктів.

Запропонована рецептура може бути зроблена на основі будь-яких ЛФМ, але наприкінці статті вже традиційно наводяться рекомендовані матеріали з асортименту Caparol та Alpina, що є у нашому інтернет-магазині «Ізосєв». Отримана декоративна фарба може бути віднесена до восків або блакить. Вона забезпечує відносну стійкість до води та вологості, протистоїть розтріскуванню верхнього оштукатуреного шару.

Як робиться недорога декоративна штукатурка, читайте у нашій попередній публікації.

Особенности

Декоративна фарба для штукатурки виготовляється на основі флізеліну з додаванням матового дисперсійного лаку. Також для надання ефекту тонування до складу додається перламутрова, тонована та золотиста акрилова фарба. Таким чином ви можете зробити будь-який колір для покриття фактурної штукатурки, експериментуючи з фарбами на тестовому зразку.

Властивості одержаної суміши залежатимуть від фізико-хімічних властивостей інгредієнтів. Флізеліновий клей надає покриттю гідрофобних якостей та утворює на стіні тонку плівку з флізелінових волокон, тим самим перешкоджаючи руйнуванню покриття, втраті вологи та утворенню тріщин.

Ці властивості доповнює лак, пігменти на акриловій основі надають кольору виготовленому продукту. Записавши рецепт, тепер ви знатимете, як зробити декоративну фарбу з нуля на основі недорогих ЛФМ або заощадити придбання преміальних продуктів до 30% вартості.

рецептура декоративної фарби

Рецепт

  • 1 частина розведеного флізелінового клею. У склянку наливається вода, до неї додається потроху сухий флізеліновий клей до густоти сметани, при замішуванні потрібно стежити за відсутністю грудок;
  • 2 частини матового або напівглянсового лаку. Перемішати до однорідності;
  • суміш кольорується у два відтінки;
  • спочатку невеликою ложкою-дозатором додається перламутрова фарба до досягнення необхідного відтінку (після висихання буде світлішим);
  • потім у половині обсягу фарби розлучається золотиста фарба.

Нанесення декоративной фарби

Інструменти, які знадобляться

Грунтування

Прозорий грунт на фактурну підкладку наноситься за умови перерви між нанесенням штукатурки та фарби.

Якщо існує небезпека розтріскування, рекомендуємо грунт-фарбу Caparol Fibrosil. При цьому незначні тріщини цей вид обробки не можуть зіпсувати.

Враховуючи, що грунт наноситься на заглажену поверхню, доцільно використовувати спеціалізований грунт Caparol SamtGrund B1 біла (2.5л), він покращить адгезію та захисні якості декоративної фарби за рахунок проникнення в шар штукатурки армованого целюлозними волокнами складу фінішного покриття. 

Так як грунт наноситься на нову і тільки нанесену поверхню штукатурки для економії можна додати воду в Caparol SamtGrund і довести до розведеної консистенції.

При нанесенні декоративної штукатурки в квартирах, особливо з підвищеною вологістю, як універсальний грунт фахівці рекомендують використовувати адгезійну грунтовку Alpina від цвілі.

Перший шар

Нанесення перламутрового кольору фарби на всю поверхню декоративної штукатурки валиком.

Другий шар

Нанесення золотистого відтінку пензлем. Надлишок фарби знімається за допомогою шпателя енергійними рухами, оскільки фарба швидко схоплюється та застигає на поверхні.

Ця декоративна фарба має гарну покриваність, не утворює смуг, досить легко наноситься. Щоб отримати склад з цими якостями, потрібно точно дотримуватися пропорцій. Фарба має помірні гідрофобні властивості.

Рекомендовані матеріали

Наш рецепт допоможе вам заощадити дорогі матеріали та пофарбувати велику площу поверхні, якщо ви додасте флізелінового клею до складу на їх основі. Можна використовувати наш рецепт для преміальних продуктів, щоб зробити декоративну фарбу.

Купить

Краска лесирующая Caparol Capadecor Deco-Lasur glänzend/глянцевый (5л)

Призначена для лесування декоративних штукатурок, виготовлена на полімерній основі (PU фарба) та поставляється із заводу прозорою. Вона ідеально підходить для обраного завдання та замінить собою лак.
Основний перламутровий пігмент додається у кількості 1-2%, що становить 50-100 г на 5 літрів складу. Витрата фарби – 80-100 г/м2. Водорозчинна.

Купить

Краска дисперсионная Caparol Capadecor CapaGold (1.25л)

Виготовлена на основі чистого акрилату, ідеально підходить для декоративного покриття та фарбування деталей інтер’єру під золото, включаючи ліпні вироби. Може додаватись у фарбу для досягнення ефекту золотистого лесування на підкладці.

Купить

Пігмент Caparol Capadecor Pearl White білий (100г)

Перламутровий пігмент для самостійного забарвлення декоративних складів. Може використовуватися для отримання фарби для першого шару.

Як зробити декоративну фарбу? Просто змішайте якісний флізеліновий клей з лісуючую фарбою та пігментами, це також допоможе суттєво заощадити (до 30%) на покупці преміальних матеріалів довготривалої експлуатації. Для надання потрібного відтінку використовуйте повно- та напівтонові пігменти CaparolColor або AVA (Amphibolin Vollton- und Abtönfarben).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ru_RUРусский
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.