Недорога декоративна штукатурка – фактура листя
Якщо ви хочете зробити перші вдалі кроки в напрямку декоративних технік з оформлення інтер’єру, вам підійде недорога декоративна штукатурка. Вона виконується в техніці трафарету у вигляді листа, але для цього не потрібно витрачатися на купівлю форм для отримання текстури. Її можна зробити із підручних матеріалів.
Фактура листя виконується фінішною дисперсійною шпаклівкою. Наприклад, акриловою, силіконовою або латексною сумішшю в залежності від поставлених завдань та доступності матеріалів. Наша компанія для цих цілей рекомендує преміальні покриття, які забезпечать високу якість робіт навіть при непрофесійному самостійному ремонті.
При цьому для цієї техніки можна використовувати будь-яку легку штукатурну суміш.
Важливі переваги техніки нанесення штукатурки
Отримувана текстурна поверхня ідеально підходить для покриття декоративною фарбою або лесуючім воском виготовленим своїми руками з недорогих матеріалів.
Довговічність покриття не залежить від способу нанесення, а тільки від дотримання технології оштукатурювання поверхні та якості використовуваної штукатурної суміші.
Листя в інтер’єрі – це напрочуд популярна форма оформлення кімнат. Техніка навіть за деяких недоліків нанесення дозволяє отримати преміальну текстуру.
В окремій статті наші фахівці дають рекомендації як приготувати декоративну фарбу своїми руками. Ви отримаєте відмінний результат, однак таке покриття буде відносно недовговічним, якщо підійти до вибору матеріалів.
Переваги техніки нанесення «Листя»:
- мінімальний набір інструментів;
- просте нанесення текстури без досвіду;
- відмінний результат та корекція недоліків;
- модна та красива фактура;
- приховує тріщини та нерівності;
- може бути оновлена у будь-який час.
Недорога декоративна штукатурка «Листя» наноситься в два шари 2-3 мм. Техніку можна поєднувати із нанесенням фактури гротто.
В інших випадках листя малюються за допомогою трафаретів по фінішному шару або наносяться за допомогою штукатурного відбитку або барельєфа.
Нанесення штукатурки
подготовка основания
Підкладка для техніки листя готується так само, як і при звичайній шпаклівці стін. Використовуйте фірмову або самостійно приготовлену грунтовку перед шпаклюванням.
Спочатку наноситься стартове шпаклювання шаром 1-2 мм, потім фінішне, що створює більш гладку поверхню.
Декоративне шпаклювання в даному випадку замінює фінішний шар обробки на стінах та завершується декоративним лесуванням з еластичними властивостями.
Якщо ви вирішите використовувати один матеріал для двох шарів, не робіть довготривалоі перерви в роботі між нанесенням стартового та декоративного шару або використовуйте грунт Alpina від цвілі перед нанесенням другого шару.
Рекомендовані матеріали:
- Caparol Capatect Standard Putzgrund 605 Grau (25кг) – для старих покриттів із мінеральних штукатурок, оштукатурювання бетону без покриття, покриттів із дисперсійних фарб, що вимагають якісного зміцнення несучої підкладки;
- фарба-грунт Caparol FibroSil (8л) – для стін, що розтріскуються, з метою ремонту та профілактики, а також проміжного шару при перервах у роботі;
- фарба-грунт Caparol SamtGrund B1 біла (10л) – для гладких покриттів, що характеризуються низькою адгезією;
- грунтовка Alpina від цвілі (1л) – для нових штукатурних покриттів, універсальна профілактична грунтовка від цвілі, що покращує адгезію;
- шпаклівка дисперсійна Caparol Glattspachtel (25л) – універсальна шпаклівка для внутрішніх робіт, рекомендується для нових покриттів без реставрації та відновлення.
- силіконова штукатурка Caparol Capatect Standard Silikon Putz R20 B1 (25кг) для стін, що розтріскуються;
- шпаклювальна маса Caparol Capatect ZF-Spachtel 699 NEU (20кг) для мінеральних підкладок, що вимагають армування, протистоїть утворенню тріщин;
- водовідштовхувальна штукатурка Caparol Capatect Standard Si-Si Fassadenputz K15 B1 (25кг) для ванних кімнат, також застосовується для покриття саманних стін, бетону без покриття та стін з високим вмістом вапна.
Техніка нанесення
Виконуйте роботи у такому порядку:
- підготуйте основу та нанесіть на неї грунт (огляд складу для самостійного приготування);
- нанесіть 1 шар шпателем та розрівняйте його щіткою;
- витримайте невелику паузу для застигання штукатурки;
- наклейте листя та нанесіть другий шар шпаклівки;
- зніміть листя зі стіни;
- зробіть шліфування поверхні;
- нанесіть на зображення віск, що лесує.
Листя, нанесене з трафаретом
Для створення малюнка на стінах використовуйте дві нові техніки з палітри кольорів 2022:
- техніку під стару штукатурку, створену на основі Calcino Romantico 3D Siena 60;
- техніку «Діамантова дюна» на базі DecoLasur 3D Palazzo 160 + Diamonds Silber.
Ви отримаєте поєднання відносно грубої основи та матового делікатного блиску на листях. Це також відносно недорога декоративна штукатурка. Але вона обійдеться дорожче, оскільки використовуються ЛФМ серії Capadecor.