Молдинги з бетону своїми руками у декорі класичного будинку

Як зробити капітель, карниз або архітрав, використовуючи молдинги з бетону своїми руками? Поняття капітелі, архітрава та карниза в архітектурі запозичене з романської архітектури. У доричному виконанні вони мають схожу і дуже строгу форму, що функціонально передбачала стікання крапель вологи по колоні або антаблементу, без затікання в підпокрівельну конструкцію. Сьогодні ми пропонуємо вам урок, як зробити молдинги з бетону своїми руками і використовувати в дизайні класичної будови.

Йдеться технології будівництва, що застосовується у Стародавньому Римі, з урахуванням якої будувалися пізніші технологічні прийоми. Капітель вінчала колону, а карниз завершував конструкцію антаблемента (покрівельних перекриттів) над колонами. У сучасній архітектурі вони втратили свою функціональність і використовуються як декор. Запропонований варіант можна розглядати як імітацію архітраву.

У нашому варіанті така капітель відноситься до прикраси пілона, її також можна розглядати як архітрав антаблемента. Ознайомтеся з елементами класичної архітектури, щоб вибрати підходящий варіант декору.

Матеріали для декорування капітелі, карнизу або архітраву

Рекомендуємо використовувати спеціальні клейкі суміші для виготовлення пластичних розчинів. За відсутності спеціальних ЛФМ, наприклад, як Caparol Fibrosil з мікроволокнами фібри, до розчину можна додати клей ПВА, силікатний для надання гідрофобних характеристик, шпалерний флізелін або алкідну фарбу. При цьому покриття краще виконати високоякісними ЛФМ, це грунт Caparol Fibrosil від розтріскування, фарба, що добре захищає поверхню, на силіконовій основі Caparol Permasilan або ж спеціалізована Alpina Expert Fassadenweiss на водно-дисперсійній основі – більш сучасна версія знаменитої «Альпійська біла».

Як грунт рекомендуємо класичний Caparol Dupagrund, це грунт глибокого проникнення, який забезпечить надійне зчеплення між штукатуркою фасаду та розчином декоративного елемента.

При формуванні капітелі та карниза особливу увагу потрібно надавати розчину, який зможе тривалий час протистояти волозі та не розтріскуватися. З цією метою запропоновані спеціальні ЛКМ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ru_RUРусский
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.